Judo kroužky,

které od září 2012 vznikly na základních školách v Hradci Králové a okolí a jsou pod vedením Judoclubu Hradec Králové. Cílem není pouze výuka juda, ale také přimět děti ke sportu jako takovému, zlepšit fyzickou kondici a rozvíjet pohybové dovednosti. V neposlední řadě sport učí děti kázni a sebeovládání. Ne nadarmo se říká, že judo je výchovně-vzdělávací systém.

Tréninky na základních školách jsou vedeny zkušenými trenéry, bývalými ale i současnými reprezentanty ČR. Důraz je kladen na rozvoj fyzických schopností a s ním spojený rozvoj dovedností. 

V rámci zaplacených příspěvků má dítě možnost kromě tréninků na příslušné ZŠ trénovat i 2x týdně na Háječku (Slezské předměstí) v uterý a ve čvrtek od 16:30 - 18:00. Na Háječku je stálé odpružené tatami (žíněnka) a mnohem větší a lepší možnosti pro trénink.

 

Prvním rokem na ZŠ se děti učí zejména pády - základní věc nejen pro judo i pro život - umět padat a nelámat si kosti. Dále cvičíme základní držení na zemi- udržet soupeře co nejdéle naučenou technikou na zádech. V postoji několik základních chvatů na místě i v pohybu. Hrajeme různé hry na postřeh, děláme sumo a nezapomínáme na důležité protahování a posilování s vlastním tělem.